Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.

To największy w Polsce multipleks prezentujący kino artystyczne – dzieła autorskie, eksperymentalne, jak również klasykę filmową i wartościowe filmy środka, otwarty 31 sierpnia 2012 roku. W programie znajdują się liczne projekty edukacji filmowej, transmisje oper, spektakli teatralnych i baletowych, przeglądy i festiwale, filmowe spotkania dla dzieci i seniorów, wystawy i koncerty. W kinie znajduje się również galeria plakatu oraz księgarnia z literaturą filmową i płytami DVD. W 2016 roku Kino Nowe Horyzonty będzie miejscem wielu wydarzeń z programu filmowego Europejskiej Stolicy Kultury.

Więcej informacji na: http://www.kinonh.pl/

21 lipca - 3 sierpnia 2016

Cykl przeglądów filmowych, który ukaże potencjał i różnorodność sztuki filmowej starego kontynentu. Projekcje filmów staną się z jednej strony pretekstem do spotkań twórców z widzami oraz punktem wyjścia dla dyskusji o Europie czasu głębokich przemian, a z drugiej ukażą potencjał europejskiego przemysłu filmowego. Program obejmuje dzieła filmowe, które ukształtowały historię europejskiego kina, nową falę lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych oraz ich kontynuatorów i kontestatorów. W cyklu „Kino Sąsiadów” zaprezentujemy kino litewskie, retrospektywę Wima Wendersa, czechosłowacką nową falę oraz kino ukraińskie. Całość zostanie ukształtowana w taki sposób, aby jak najpełniej przedstawić różnorodność kierunków rozwoju kina europejskiego, jego potęgę i znaczenie w konfrontacji z kinem światowym. Podsumowaniem projektu będą Mistrzowskie Lekcje Kina i konferencja poświęcona przeszłości, teraźniejszości i przyszłości kina europejskiego.

7 stycznia - 31 grudnia 2016
Kino Nowe Horyzonty


Projekt polegający na udostępnianiu filmów osobom niewidomym i niesłyszącym. Złożony będzie z kilku elementów elementów, począwszy od bezpłatnego portalu VOD dla osób niewidomych i niesłyszących – pierwszego na świecie kina w sieci stworzonego dla tego typu odbiorców. Do grudnia 2016 roku znajdzie się tutaj ponad 100 filmów z audiodeskrypcją oraz napisami dla niesłyszących.

 

Projekt nawiązuje do założeń edukacji historyczno-regionalnej, często pomijanej w podstawach programowych. Złożą się na niego pokazy filmów dokumentalnych o Wrocławiu zrealizowanych w latach 1945-2014, ukazujących skomplikowaną historię miasta i jego mieszkańców przez pryzmat ich wspomnień oraz filmów i fotografii z niemieckich, polskich i rosyjskich archiwów. Pokazom towarzyszyć będą prelekcje dotykające tematyki historii miasta i regionu tożsamości wrocławianina i Dolnoślązaka. Projekt ruszył w 2015 roku i będzie trwał do 2016 roku.

Więcej informacji na: http://kadrywroclawia.pl/

18-24 kwietnia 2016
Kino Nowe Horyzonty


Przegląd podsumowujący całoroczną pracę dzieci tworzących filmy animowane na zajęciach w ośrodkach kultury. W 2016 roku w przeglądzie po raz pierwszy wezmą udział także uczestnicy zagraniczni. Wybrane filmy zostaną wydane na DVD. Po zakończeniu przeglądu filmy będą prezentowane również w innych miastach.

Organizator: Europejska Fundacja Edukacji Filmowej
www.haloecho.pl
wstęp płatny

8-14 kwietnia 2016
Kino Nowe Horyzonty 


W programie znajdą się najnowsze produkcje, od hitów kasowych po kameralne kino artystyczne. Uczta dla kinomanów zakochanych w Hiszpanii, słońcu, podróżach i południowym stylu życia.

Organizator: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
www.kinonh.pl
wstęp płatny

22 września-11 grudnia 2016
Kino Nowe Horyzonty


Wim Wenders, niemiecki reżyser, scenarzysta i producent filmowy oraz fotografik, realizujący filmy od czterech dekad, należy do najwybitniejszych twórców europejskiego kina. Jego dzieła nagradzane były najważniejszymi nagrodami. Od 2006 roku jest przewodniczącym Europejskiej Akademii Filmowej. W programie retrospektywy pokazanych zostanie około trzydziestu filmów.

Organizator: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
www.kinonh.pl
wstęp płatny

Nagłówek